Starostivosť o rany

Provilan - Starostlivosť o rany - sprej 300ml

Je to ekologické riešenie špeciálne navrhnuté na čistenie rán od akéhokoľvek organického problému. Jeho ekologické zloženie, zložené z probiotík a prírodných zložiek, odstraňuje organické látky, ktoré môžu spôsobiť infekcie, a tým uľahčuje hojenie a hojenie rán. Ide o skutočnú inováciu, ktorá bola vedecky overená a prijatá mnohými odborníkmi v tomto odvetví. Tento prírodný roztok na čistenie rán je účinný a bezpečný ako pre zvieratá, tak aj pre životné prostredie. 

 

Hlavnou účinnou látkou sú tzv. „dobré“ (probiotické) baktérie pochádzajúce z rastlín. Tieto užitočné probiotiká fungujú bezpečným a mechanickým spôsobom. Inhibujú, vytláčajú a nahrádzajú potenciálne škodlivé (patogénne) baktérie, až kým v rane patogénna aktivita úplne vymizne. Aktívne probiotické baktérie kolonizujú povrchy na ktoré sú aplikované, potom bránia rozvoju patogénnych baktérií zodpovedných za sekundárne infekcie. Tento jav je známy ako mikrobiálna konkurencia. Okrem toho prítomnosť probiotík podporuje hojenie rán stimuláciou produkcie imunitných buniek. To znižuje riziko bakteriálnej infekcie, podporuje hojenie a môže tiež znížiť potrebu antibiotík.

Zvyšuje prirodzenú odolnosť vášho domáceho maznáčika voči infekcii

Baktérie stafylokokov sa prirodzene vyskytujú na koži okolo nosa, uší a konečníka vášho domáceho maznáčika. Zvyčajne nepoškodzujú zdravú pokožku za predpokladu, že ostávajú mimo tela. Môžu však spôsobiť vážne infekcie vrátane meticilín-rezistentného Staphylococcus Aureus (MRSA), ak sa dostanú do tela cez rany alebo ekzém. 

Čistenie rán našim sprejom na čistenie rán pre domáce zvieratá znižuje riziko potenciálne nebezpečných infekcií, ako je MRSA u domácich zvierat .

Okrem toho  LUCAA+ PETS Starostlivosť o rany nedovolí škodlivým baktériám mutovať a vyvinúť rezistenciu ( antimikrobiálnu rezistenciu) . Pomáha to chrániť účinnosť našich antibiotík.

Prípadová štúdia

Mila, 8-mesačná mačka

„Rany sa zahojili bez incidentov. Tento prípad demonštruje účinný nový spôsob liečby kontaminovaných rán.“ Povedal Richard Wylie, Wylie veterinár a riaditeľ veterinárov v Essexe. Ten použil Lucaa + Pet Starostlivosť o rany na starostlivosť o svoju vlastnú 8-mesačnú mačku Milu, ktorá bola zapojená do boja a utrpela uhryznutie na koreni chvosta a pravej prednej labke. Teplota jej vystúpila na 40,1 °C a jej bolesti boli stredne silné až silné. Všetky štyri vpichy prenikli do svalov a šliach a postihnuté oblasti boli vážne zapálené. Infikované oblasti boli ošetrené nasledovne:

– Oholené, vyčistené a opláchnuté čistou vodou

– Postriekané prípravkom Lucaa + Pet Wound Care dvakrát denne počas siedmich dní.

Mila dostala aj lieky na zmiernenie bolesti. Nebol urobený žiadny pokus znížiť lokálny zápal protizápalovou liečbou. Po 24 hodinách sa Milina teplota vrátila do normálu. Opuch trval štyri dni a ustúpil 7 dní po liečbe. Ďalšia liečba nebola potrebná a nevyskytli sa žiadne komplikácie. 

Zdroj:

https://provilan.com/eco-friendly-products/lucaa-pet-wound-care-impressive-results/

Ted, 7-ročný Toy pudlík

Ted, sedemročný Toy pudlík, bol liečený na 6 cm punkčnú ranu. Vzhľadom na to, že rana bola hlboká a krčná žila bola odhalená – Ted naliehavo potreboval tú najlepšiu starostlivosť, akú mohol dostať... keďže pri takých závažných ranách je extrémne pravdepodobné, že sa infikujú. Veterinár (Richard Doyle z Wylie Vets) oznámil, že hojenie bolo vynikajúce a nebola potrebná žiadna ďalšia liečba. Začal tým, že povedal:

Veterinári vnímajú rany po uhryznutí veľmi opatrne, pretože sa vždy predpokladá, že sú infikované baktériami z úst útočníka a pomliaždenie/poškodenie tkaniva spojené s takýmito poraneniami môže viesť k závažným, hlboko uloženým infekciám tkaniva, ktoré sa môžu rozvinúť do sepsy (život ohrozujúca infekcia krvi). Normálnym liečebným postupom je vyrezať čo najviac poškodeného tkaniva a potom pokryť širokospektrálnymi antibiotikami na boj s hlboko uloženou infekciou a sepsou .

V tomto prípade bolo postihnuté miesto odstrihnuté a vyčistené chlórhexidínovým dezinfekčným prostriedkom a následne opláchnuté fyziologickým roztokom. Veterinár sa potom rozhodol použiť náš  sprej na ošetrovanie rán Lucaa+ Pet pred uzavretím rany. Ted bol poslaný domov bez ďalších antibiotík a majiteľ jednoducho striekal ranu dvakrát denne.Na Tedovej následnej kontrole o niekoľko dní neskôr bola rana čistá a dobre sa hojila, čo bolo mimoriadnym úspechom, a o 10 dní neskôr boli chirurgické svorky odstránené a nenastali žiadne ďalšie komplikácie.

Dôležitosť týchto prípadových štúdií nemožno podceňovať, ako veterinár naďalej hovorí:

Aj keď sú antibiotiká účinné proti väčšine patogénov, narúšajú aj normálnu bakteriálnu flóru črevného traktu a kože, a tak môžu viesť k gastrointestinálnym ťažkostiam a dermatitíde, môžu spôsobiť nežiaduce alergické reakcie, kontamináciu životného prostredia a nadmerné používanie môže viesť k celosvetovému problému. antimikrobiálnej rezistencie (AMR).

Tento prístup zahŕňa vytvorenie aktívneho biofilmu komenzálnych (priateľských) baktérií v mieste infekcie a elimináciu patogénnych baktérií procesom kompetitívnej inhibície. Táto liečba nepoškodzuje pacienta ani životné prostredie a nevedie k AMR.“

Máme širokú škálu probiotických produktov, z ktorých všetky sú zamerané na pomoc pri znižovaní problému antimikrobiálnej rezistencie, od povrchových čističov až po starostlivosť o rany domácich zvierat a mnoho ďalších produktov.

Naše čistiace prostriedky sú účinné proti patogénnym baktériám, ako je E. coli, ako aj proti koronavírusu (a mnohým ďalším). Všetky naše probiotické produkty obnovujú a udržiavajú zdravú bakteriálnu flóru... to znamená, že škodlivé „zlé“ baktérie/patogény sa nedokážu tak rýchlo replikovať.

Zdroj:https://ingenious-probiotics.com/probiotic-wound-care-spray-helps-poodle-recover-with-fewer-antibiotics/

 

ZHRNUTIE:

LUCAA+ PETS Starostivosť o rany

 

 • Uľahčuje hojenie a zotavenie rán.
 • Odstraňuje organické nečistoty, ktoré môžu spôsobiť infekciu.
 • Vyrovnáva miestnu mikroflóru integráciou zdravých baktérií do postihnutého prostredia.
 • Zabraňuje infekciám.
 • Nespôsobuje antimikrobiálnu rezistenciu, znižuje používanie antibiotík
 • Skutočná inovácia – vedecky dokázané.
 • Vegánske zloženie, certifikovaný ako testovaný  bez krutosti na zvieratách

 

Aplikácia

 

 • Vždy noste rukavice a používajte čisté obväzy a iný materiál 
 • Oholte chĺpky okolo rany. Vyčistite ranu teplou vodou a jemne odstráňte všetky chrasty. Opatrne utrite do sucha. 
 • V prípade potreby ranu uzatvorte a potom jemne nastriekajte LUCAA+ Probiotic Pet Wound Care . Pred použitím pretrepte. V prípade potreby aplikujte obväz.
 • Používajte dvakrát denne, kým rana nevykazuje známky hojenia, potom znížte na jedenkrát denne.