Probiotiká - starostlivosť a hygiena zdravým spôsobom

Probiotiká sú živé mikroorganizmy – „dobré“ baktérie . Bežne sa používajú v perorálnych doplnkoch a potravinách na podporu črevnej mikroflóry a zdravia. Provilan však ide o krok ďalej, pričom využil tieto prospešné baktérie, aby zmenil produkty starostlivosti o zvieratá k lepšiemu. 

Probiotiká na vonkajšie použitie Provilan LUCAA+ pre domáce zvieratá sú kompletným radom prírodných produktov starostlivosti a hygieny s pridanými zdravými dobrými baktériami (probiotikami). Podporujú imunitu a pohodu všetkých našich chlpatých aj nechlpatých priateľov – psov, mačiek, vtákov, plazov, škrečkov, králikov – a ďalších.

Probiotické produkty fungujú tak, že využívajú „dobré“ baktérie na kolonizáciu povrchov a prekonajú „zlé“ baktérie, ktoré spôsobujú choroby. Dobré baktérie konzumujú zlé baktérie a kolonizujú celú oblasť. Ide o silný, prirodzený proces, ktorý obnovuje zdravú a vyváženú mikroflóru a funguje niekoľko dní. Pracujú bezpečným, prirodzeným a mechanickým spôsobom, ktorý nespôsobuje mutáciu mikroorganizmov a vývoj rezistencie (antimikrobiálnej rezistencie). Tým sa znižuje potreba antibiotík, čo pomáha chrániť ich účinnosť.

Naše riešenia predstavujú starostlivosť, ktorá účinne bojuje proti infekciám pri zachovaní optimálnej hygieny. Všetky rady zn. Provilan podporujú lepšie zdravie a môžu pomôcť znížiť používanie antibiotík.

Tu je niekoľko bonusových dôvodov, prečo dnes prejsť na probiotické produkty starostlivosti o zvieratá Provilan:

– Odporúčané veterinármi a majiteľmi domácich zvierat

– PETA certifikované, bez krutosti na zvieratách a vegánske

- Hypoalergénne, bez parabénov a vhodné pre citlivú pokožku

- Znižuje škodlivé bakteriálne infekcie

– Odstraňuje organický odpad a odumreté kožné bunky atď. na mikrobiálnej úrovni

- Podporuje zvládanie alergií

– Odstraňuje základné príčiny zápachu bez škodlivých chemikálií

– Prírodné, udržateľné a biologicky odbúrateľné zložky

"Rovnako ako ľudia, aj zvieratá cítia potešenie a bolesť, šťastie a nešťastie." Ch. Darwin